Jubileusz 25-lecia Parafii w Janówku

W niedzielę 28 listopada na Mszy Św. o godz.18.00 sprawowanej przez Ordynariusza naszej diecezji – Biskupa Romualda Kamińskiego, celebrowaliśmy Jubileusz 25-lecia istnienia naszej parafii Św. Bartłomieja Apostoła. W tym dniu również grupa młodzieży przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Wobec licznie zgromadzonego duchowieństwa z dekanatu oraz parafian wyrażaliśmy dziękczynienie Panu Bogu za istnienie wspólnoty parafialnej oraz zbudowanie świątyni. Wspominaliśmy wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców oraz całą wspólnotę parafialną, wśród których największe zasługi miała Pani Regina Korczyńska i ks. Czesław Żyła – inicjator powstania parafii oraz dwaj proboszczowie ks. prałat Krzysztof Czyżyk i ks. kanonik Jan Gołembiewski.

W liturgicznej procesji zostały złożone przez parafian jubileuszowe dary ołtarza: monstrancja, kielich mszalny i patena – dary symbolizujące życie naszej wspólnoty. Na zakończenie uroczystości modliliśmy się o boże błogosławieństwo zarówno na dzisiejsze trudne czasy jak i na przyszłość.