29.03.2020 – Piąta niedziela Wielkiego Postu

1. Normy liturgiczne – Wielki Tydzień i Triduum Paschalne
    • przygotowując liturgię Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego należy przestrzegać obowiązku ograniczenia liczy uczestników zgromadzenia liturgicznego wg aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych. Prosimy również parafian o zastosowanie się do tych zaleceń. We Mszy świętej niedzielnej i w dni powszednie może uczestniczyć do pięciu osób oprócz asysty liturgicznej. W pierwszym rzędzie prawo uczestnictwa mają osoby, które zamówiły intencję Mszy św. i ich rodzina w razie wolnych miejsc zachowując przepisy mogą uczestniczyć pozostali wierni.
  2. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa sprawowana w naszym kościele wg norm liturgicznych.
  3. W piątek 03 kwietnia pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz.17.00
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa:Olszewnica Nowa – 375zł, Janówek Drugi – 400zł, ofiara indywidualna -20zł
  5. Bóg zapłać za zakupienie i ofiarowanie dla naszej świątyni Paschału przez rodzinie Lubomskich z Janówka z Zacisza
  6. Zachęcamy do nabywania tygodnika Idziemy
  7. Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zezwoliła Biskupom Diecezjalnym na udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do 29 marca następującym wiernym:
    • Osobom w podeszłym wieku,
    • Osobom z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura),
      dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
    • osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęca się, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Rada Stała zachęca też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

8. Zachęcamy do nabywania tygodnika Idziemy
DataDzieńGodz.Intencja
29 IIINd09.30+ Helenę i Józefa Fabisiak
11.00+ Janinę, Józefa Dębskich, Krystynę Herman, za zmarłych z rodziny Szafrańskich, Józefa Choba i Edmunda Gończa z rodziną