Dekoracja na święta Wielkanocne 2018

Dekoracja na święta Wielkanocne została przygotowana przez rodziców dzieci z kl.3b, które przygotowują się do I Komunii Świętej

Peregrynacja Kopii Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej

Do wydarzenia Peregrynacji Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii przygotowywaliśmy się już w 2017 roku obchodząc100-lecie objawień MB w Fatimie. Była 9-miesięczna nowenna pierwszych sobót miesiąca, kiedy to rozważaliśmy Biblijne Wydarzenia Tajemnic Różańcowych w Bożym Planie Zbawienia, trwając na Adoracji przed Najświętszym Sakramentem i modląc się na różańcu. W dniu 8 września 2017 roku wraz z całym Kościołem w Polsce modliliśmy się na mszy św. Aktem Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Kościoła w Polsce. W czasie kolędy prawie wszystkie rodziny otrzymały obrazek z wizerunkiem MB Częstochowskiej z aktem osobistego oddania się Matce Bożej i zachętą do osobistej modlitwy. Samo wydarzenie peregrynacji poprzedziły 3-dniowe rekolekcje przeżywane w swojej treści wokół historii Obrazu Jasnogórskiego.
Kopię Cudownego Obrazu, a w nim Matkę Bożą powitaliśmy w bardzo licznym gronie parafian, zespołów parafialnych, OSP z Janówka i Krubina przy drodze prowadzącej na carskie forta. Delegacje parafian przejęły z kaplicy kopię Obrazu i przy atmosferze ogólnego wzruszenia aż do łez prawie wszystkich obecnych, pod przewodnictwem Bp. Marka Solarczyka, wśród świec, pochodni i rac przeszliśmy około 0,5km drogę w procesji niosąc Obraz Matki Bożej aż do świątyni.

Święto odzyskania przez Polskę Niepodległości – w Parafii Św.Bartłomieja Ap.

Święto państwowe w Polsce obchodzone 11 listopada zostało ustanowione dla upamiętnienia odzyskania przez kraj niepodległości. Jest to dzień wolny od pracy, a z tej okazji organizowane są specjalne uroczystości z udziałem władz państwowych. 11 listopada 2017 roku na terenie naszej Parafii odbyła się uroczystość związana z obchodami 99.rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęła ją uroczysta Msza Św. w naszym kościele.

Sakrament Bierzmowania – uroczystość, która na długo pozostanie w naszej pamięci

W środę 19. kwietnia o godz.18.00. Biskup Marek Solarczyk udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W trakcie mszy św.zostały również poświęcone obrazy MB Nieustającej Pomocy, św Józefa z Dzieciątkiem Jezus oraz dwie figury aniołów w prezbiterium. Na uroczystości byli obecni: proboszcz ks.Józef Kałęcki koncelebrans mszy św., dziekan dekanatu ks.Krzysztof Czyżyk, ks.Jan Gołembiewski były proboszcz parafii w Janówku, proboszcz parafii św. Michała Archanioła Andrzej Kwiatkowski, proboszcz parafii z Rajszewa św.Andrzeja Boboli ks.Stanisław Kania, proboszcz parafii ze Skrzeszewa – ks.Krzysztof Krupa i ks dr Rafał Doliński. Podczas uroczystości była również obecna autorka obrazu św.Józefa z dzieciątkiem – p.Izabela Lewkowicz.

Wieliszew. Zorganizowany po raz drugi – Orszak Trzech Króli w Krubinie – sprawozdanie

6 stycznia obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Trzech Króli. Przy bardzo mroźnym dniu po raz drugi przez miejscowość Krubin ulicami przeszło w przepięknym i kolorowym Orszaku Trzech Króli duża grupa mieszkańców Krubina i zaproszonych gości. Orszak wyruszył o godzinie 14:15 po błogosławieństwie ks. Józefa Kałęckiego proboszcza tutejszej parafii. Podążając za trzema Mędrcami ze wschodu wyruszyliśmy Start CSK w Krubinie. Dalej droga prowadziła ulicami Jeziorną, Łabędziową, Nowodworską, Witosa, Leśną i nowym osiedlem w Krubinie ulicą Polna i Czerwienną.

Spotkanie opłatkowe ministrantów i chórku

W ostatnim dniu 2016 odbyło się spotkanie opłatkowe chórku i ministrantów z naszej parafii. Spotkanie rozpoczęła wspólna kolęda, a następnie ksiądz proboszcz odczytał fragment z ewangelii Łk2: “W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta1, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.”

Uroczystości 11 listopada 2016 w Parafii Św.Bartłomieja Ap.

11 listopada 2016 roku na terenie naszej Parafii odbyła się uroczystość związana z obchodami 98.rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta zapoczątkowała uroczysta Msza św. o godz.11.00 w intencji Polski, koncelebrowana przez proboszcza Parafii Św. Bartłomieja w Janówku Pierwszym ks. Józefa Kałęckiego oraz proboszcza Parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie ks. Grzegorza Kucharskiego. Następnie uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowej zaprezentowali patriotyczny program artystyczny. Były wiersze, pieśni patriotyczne i wspomnienia.

Anioły z Janówka kolędują w Warszawie

Orszak Trzech Króli 2017. Zachęcam do obejrzenia fotograficznego sprawozdania z warszawskiego kolędowania naszych Aniołów